Sıkça Sorulan Sorular

Mixyap nedir?

Mixyap bir online müzik akademisidir. Mixyap sayesinde evinizin konforunda istediğiniz zaman müzik prodüksiyon, mixing, mastering ve djlik eğitimleri alabilirsiniz.

Mixyap Premium nedir?

Mixyap premium müzik eğitimi almak isteyenlerin belli bir ücret karşılığında üye olarak kullandığı premium içeriğe sahip bir üyelik sistemidir.

Neden Premium?

Bildiğiniz gibi müzik hobinin yanı sıra bir meslek de olabilir. Verdiğimiz eğitimleri meslek edinmek için kullanacak arkadaşlarımıza daha yakın ve detaylı eğitim verebilmek adına
bu işi hobi olarak yapan ile, müzikte kariyer edinmek isteyenleri birbirine karıştırmamak için premium bölümü oluşturulmuştur. Ayrıca online video eğitimi hazırlamak oldukça masraflı bir iştir. Mixyap’ın bunun altından hiçbir ücret almadan kalkması mümkün değildir. O nedenle premium bölümü açılmıştır.

Mixyap’ın sistemi nasıl işleyecek?

Eğitimlerimizin %20-25’lik bölümü ücretsiz olarak youtube adresimizden yayınlanacak. Diğer eğitimlerimizin için premium bölümümüzde hizmet veriyoruz.

Premium üyelik için ödeme sistemi nasıl gerçekleşiyor?

Premium bölümümüze üye olmak istediğiniz  zaman aylara bölünmüş seçeneklerimizden istediğinizi işaretleyip  ödeme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Hali hazırda bütün banka kartları ile  ödemeyi direkt gerçekleştirebilir veya taksitli ödeme seçeneklerimizden yararlanabilirsiniz. Yurtdışında iseniz PAYPAL yoluyla üzerinde visa/mastercard logosu olan her kart geçerlidir üye olabilirsiniz (12 aylık üyelikler icin geçerlidir).  Herhangi bir kredi kartı veya banka kartı ile normal internetten alışveriş yapar gibi ödeme yapabilirsiniz.

Premium üye olmak istiyorum. Kredi kartım veya banka kartım yok ne yapmalıyım?

Şirketimiz ödemeleri banka kartları aracılığıyla kabul etmektedir. Kredi kartı veya banka kartınız yoksa www.turkishcard.com adresinden mastercard logolu turkishcard sahibi olabilirsiniz. Bütün sanal işlemlerinizde bu kartı kullanabilir ve PTT şubelerinden para yükleme yapabilirsiniz. Kart sahibi olmak için 18 yaş zorunluluğu yoktur. Ayrıca ödeme kısmından banka havalesi seçeneğini seçip hesabımıza istediğiniz bir bankaya gidip havale ile de ödeme yapabilirsiniz. Bu durumda havalenin hesaba geçtiği onayı gelinceye kadar üyeliğinizin açılmasını bekleyeceksiniz. Western Union ile de herhangi bir Western Union şubesine gidip bize ödeme gönderebilirsiniz (sadece 12 aylık üyelikler icin geçerlidir) . Western Union işlemleri banka havalesine göre daha hızlı bir yöntemdir. Western Union ile ödeme yapmak istiyorsanız lütfen info@mixyap.com adresinden bize ulaşınız.

Banka Havalesi, PayPal veya Western Union geçerli mi?

Sitemize banka havalesi yaparak veya Western Union ile (12 aylık üyelikler icin geçerlidir) para göndererek üye olabilirsiniz. Biz yine de ödemelerinizde en rahat seçenek olan kartla ödeme seçeneğini tercih ediyoruz. Elinizde kredi kartı olarak kullanabileceğiniz bir kart yok ise, www.turkishcards.com adresinden kendinize MASTERCARD logolu bir para kartı çıkartabilirsiniz. Kartınıza PTT şubelerinden para yükleyip sitemizden premium satın alabilirsiniz. Kartta 18 yaş sınırı yoktur. Yasınız kaç olursa olsun kart çıkartabilirsiniz. Kart ile ilgili daha detaylı bir bilgi almak için Turkish Cards sayfasını ziyaret ediniz.  Turkish Cards ile alakalı teknik destek vermiyoruz. PayPal ile ödeme imkanınız da var. PayPal ile ödeme yapmak istiyorsanız (12 aylık üyelikler icin geçerlidir) bizimle info@mixyap.com mailimiz aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Premium üyelik işlemini gerçekleştirdim. Bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor?

Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra mail adresinize gelecek davetiye ile premium bölümümüze girebilir ve eğitimlerimize başlayabilirsiniz. Ödeme işlemi onayı tarafımıza ulaştığında, sisteme kayıt olurken girdiğiniz mailinize kullanıcı adı ve şifreniz gönderilecektir. Genelde bu işlem maksimum 5-10 dakika sürmektedir. Ancak günün yoğunluğuna göre, hafta sonları, bayram tatilleri, gece gerçekleşen işlemler ve site bakımından kaynaklı teknik sorunlar nedeniyle süre uzayabilir. Bu süre genellikle maksimum 12 saattir.  Eğer bizden mail gelmediğini düşünüyorsanız lütfen spam mailinizi  kontrol ediniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen info@mixyap.com adresimize mail atınız.

3, 6 veya 12 aylık premium üye olmak istiyorum. Bu ücreti aylık ödemem mümkün müdür?

 3, 6 ve 12 aylık üyelik ücretlerinin hepsi genellikle peşin ödenir.  Aylık ödemek isterseniz 1 aylık ödeme planımızı seçebilir veya taksitli ödeme seçeneklerimizden bütçenize uygun olanı seçerek kredi kartınıza taksit yaptırabilirsiniz.

Premium bölümde hangi programlar ve konular işleniyor?

Mixyap bünyesinde vereceğimiz eğitimlerin genel bir listesini görmek için tıklayınız. Mixyap bünyesinde verdiğimiz eğitimler herhangi bir programa bağlı olmayan teknik eğitimlerdir. Bu teknikleri istediğiniz program ile uygulayabilirsiniz.

Farklı şehirlerde yaşayan bir grubumuz var. Premium üyelik için tek bir üyelik alabilir miyiz?

Sistemimiz tek hesapla birden fazla girişe müsade etmediği için grubunuzdaki her üyenin kendi premium hesabı olması gerekir. Ortak çalışıyorsanız tek bir bilgisayar başında bütün ekip olarak  eğitimlerimizi seyredebilirsiniz.

Premium bölümde derslerin içeriği nasıl işliyor?

Premium bölümümüze  düzenli olarak videolu egitimler eklenmektedir.
Kısa bir süre içinde premium bölümüze 100 saatin üzerinde videolu egitim eklenecektir.

Mixing ve mastering yapıyor musunuz? Ücretleri ne kadar?

Evet. Mixyap Audio Stüdyolarımızda dünya standartlarında profesyonel mixing ve mastering hizmetimiz vardır. Ücretli hizmetlerimiz için premium üyesi olmanıza gerek yoktur.

1 Şarkı  Digital WAV Mastering*: 20TL + KDV
1 Şarkı Analog WAV Mastering (Emrah Çelik):
 150 TL + KDV
1 Şarkı 20 Kanala kadar mixing :  249 TL + KDV (1 Revizyon hakkı)
1 Şarkı 21-30 kanala kadar mixing: 299 TL + KDV (1 Revizyon hakkı)
1 Şarkı 31-40 Kanala kadar mixing: 349 TL + KDV (1 Revizyon hakkı)
1 Şarkı 41-60 Kanala kadar mixing: 419 TL + KDV (1 Revizyon hakkı)
1 Şarkı 61 ve üzeri kanala kadar mixing: Sorunuz.

*Digital Mastering: Digital mastering standart bir tema üzerinden yazılımla gerçekleştirilen mastering çeşidir.  Analog mastering‘de şarkılarınız analog cihazlardan geçirilerek master yapılır. Sonuçları oldukça başarılı ve dünya standartlarına yakındır. Mix Mastering Uzmanı Emrah Çelik hocamızın parçanıza özel olarak mastering yapmasını isterseniz ücret kısmına dikkat ediniz.

Mixyap Stüdyolarına gelip özel eğitim alabiliyor muyuz?

Hayır. Stüdyomuzun merkezi İsveç’tedir ve özel ders sistemimiz yoktur. Derslerimize konseptimizden de anlaşılacağı gibi online olarak ulaşabilirsiniz.  Hazırladığımız eğitim videolarını ister evinizde, ister işinizde, ister otobüste veya metrobüste, kısacası ınternetinizin olduğu her yerde seyredebilir ve eğitimlere devam edebilirsiniz. Birebir eğitim için PREMIUM GOLD üyeliği inceleyebilirsiniz.

Potansiyeli olduğunu düşündüğünüz şarkılara destek veriyor musunuz?

Evet. Mixyap Ekibi geniş bir prodüktör, dj ve label çevresine sahiptir. Potansiyeli olan şarkıları dünya müzik piyasasında satışa sunabilir ve dünya çapında djlere promo olarak gönderebiliriz. Bunun için birinci şart, ortaya çok kaliteli bir parça çıkarmaktır.

Studio ses kartı önerileriniz nelerdir?

Studio ses kartı önerilerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

Studio monitörü önerileriniz nelerdir?

Studio monitörü önerilerimiz için lütfen tıklayınız.

 

Studio kulaklığı önerileriniz nelerdir?

Studio kulaklığı önerilerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

Midi klavye önerileriniz nelerdir?

Midi klavye önerilerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

 

Dj kulaklığı önerileriniz nelerdir?

Dj kulaklığı önerilerimizi görmek için lütfen tıklayınız.

Yeni başlayanlar için ses kütüphanelerini nereden temin edebiliriz?

Mixyap yeni başlayanlar için ilerleyen dönemlerde ücretsiz ses kütüphaneleri dağıtacaktır. Bu konuda Mixyap Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hediye kazanmak için ne yapmalıyım?

Mixyap Facebook sayfamızda yayınladığımız videolarımızı paylaşmanız yeterlidir. Bazı durumlarda hiç haber vermeksizin Mixyap’tan ”Hediye Kazandınız” süpriziyle karşılaşabilirsiniz.

Program kurulumu ve crack’li program linki paylaşımı yapıyor musunuz?

Hayır. Herhangi bir program kurulumu yapmıyor ve bu konuda teknik destek hizmeti vermiyoruz. Crack’li program, vst, vsti gibi pluginlerin paylaşımını yapmıyoruz. Aksine crack kullanımına karşı ve emeğe saygılıyız. Yine de Türkiye’deki ekonomik şartları düşünerek, eğer müzikten para kazanmıyorsanız bizim için crack’li program kullanmanızda bir sakınca yoktur. Biz neyi nasıl kullandığınızdan ziyade hangi eğitimlerden  ne şekilde faydalanabilirsiniz düşüncesini benimsiyoruz.

Videoları download edebilir miyiz?

Youtube sayfamıza yüklediğimiz ücretsiz videolarımızı download edebilirsiniz. Premium bölümümüzde download seçeneğimiz yoktur. Premium videolarını indirmeye çalışanları tespit eden bir güvenlik sistemimiz mevcuttur. Tespit edilen üye ile ilgili bu durumda ödediğiniz ücrete bakmadan üyeliğiniz iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz. Premium bölümümüze üye olanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.